20% ZĽAVA NA CELÝ SORTIMENT SMARTHOME

V KOŠÍKU ZADAJTE KÓD: ANTIK20

antik smart technology

Integrácia smart senzorov pre stavebné projekty

Ponúkajte bezpečnú domácnosť s dotykom inovácie

Vďaka inteligentným senzorom pre domácu bezpečnosť budú rezidenti včas varovaní pred nebezpečenstvami ako sú požiar, únik zemného plynu alebo prasknutie potrubia. Toto im umožní rýchlo zasiahnuť a prijať potrebné opatrenia.

Typy zariadení

Automatizovaná prevencia pred nebezpečenstvom

S využitím inteligentnej automatizácie sme schopní vytvoriť systém, ktorý okamžite reaguje, ak senzor detekuje hodnoty presahujúce bezpečné limity.

Pri takomto zistení môže systém automaticky aktivovať konkrétne protiopatrenia:
- uzavretie prívodu vody
- odpojenie plynu
- upozornenie zodpovednej osoby
- otvorenie okien pre vetranie
- spustenie poplašného alarmu
- spustenie protipožiarneho systému
- aktivácia bezpečnostných kamier a nahrávania

Dohľad nad bezpečnosťou prostredníctvom aplikácie

Vďaka inteligentnej aplikácii máte pohodlnú kontrolu nad bezpečnosťou v domácnosti.

Funkcie a výhody smart senzorov zahŕňajú:

- Kompatibiltia s inými smart zariadeniami
- Integrácia s domácou automatizáciou
- Rýchla a presná detekcia
- Push-notifikácie
- Vzdialené monitorovanie
- Samočinný test
- Historické údaje

Smart systém detekcie uniknutého plynu

Automatické uzatváranie plynového ventilu: Vďaka tejto technológii môžeme rýchlo rozpoznať únik plynu a v takom prípade ihneď pomocou smart motoru uzavrieť hlavný ventil. Tento prídavný modul k ventilu nielen identifikuje problém, ale tiež aktívne zasiahne.

Umiestnenie: Umiestnenie senzora 1.5-3m od zdroja plynu (kuchynské sporáky, plynové kotle alebo ohrievače vody).

Inštalácia: Plynový senzor potrebuje trvalé elektrické napojenie; pri vypracovaní projektových dokumentov je dôležité zohľadniť elektrické pripojenie.

*náklady na takúto inštaláciu sú pri projektoch v desiatkach eur. Vo veľa prípadoch však dokážu zachrániť život.

Smart systém detekcie dymu

Automatické spustenie poplašného alarmu: Vďaka tejto technológii môžeme rýchlo rozpoznať únik dymu a v takom prípade ihneď spustiť poplašnú sirénu v jednej bytovej jednotke, prípadne v celom objekte.

Rýchla detekcia: Systém dokáže rozpoznať dymové zložky a upozorniť osobu, že jej na sporáku niečo horí alebo že vznikol požiar.

Umiestnenie: Umiestnenie senzora min. 15cm od rohu miestnosti, ideálne do stredu stropu. Pri podkrovných miestnostiach je ideálne umiestnenie 90cm nižšie od najvyššieho bodu v miestnosti.

Inštalácia: Dymový senzor napájaný batériou CR123A s životnosťou približne 2 roky možno uchytiť skrutkami. Jeho inštalácia si teda nevyžaduje špeciálnu kabeláž.

*Je dôležité rozlišovať medzi senzorom na dym a plynu. Kým plynový senzor potrebuje elektrické napájanie, dymový funguje bezdrôtovo.

Smart systém detekcie úniku vody

Inteligentná detekcia úniku vody monitoruje možné zatekanie v oblastiach ako práčka, umývadlo, vaňa alebo kotol. Zariadenie môže včas upozorniť na skryté problémy, ako sú zatekajúce miesta, zápach alebo plesne.

Automatické uzatváranie vodného ventilu: Detekcia úniku vody a automatické uzavretie hlavného ventilu pomocou smart motoru.

Umiestnenie: Senzor môže byť umiestnený na podlahe. Alternatívne je možné ho inštalovať obrátený hlavou nadol pri oknách, terase alebo pod potrubím.

Inštalácia: Záplavový senzor je napájaný batériou CR123A s životnosťou približne 2 roky. Jeho inštalácia si nevyžaduje špeciálnu kabeláž.

Smart systém monitoringu hodnôt CO2 

Senzor CO2 dokáže presne určiť kvalitu vzduchu v konkrétnej miestnosti, poskytujúc informácie o koncentrácii oxidu uhličitého. Je to spoľahlivá a efektívna metóda detekcie za priateľnú cenu.

Automatické otvorenie okien pre vetranie: Pri vyššej koncentrácií CO2 sa automaticky aktivuje smart motor na otvorenie okna pre zabezpečenie prívodu kyslíka.

Umiestnenie: Monitory CO2 by mali byť umiestnené v obývacích priestoroch, kanceláriách, konferenčných miestnostiach alebo akýchkoľvek iných miestach, kde sa ľudia často zdržiavajú.

Inštalácia: CO2 senzor napájaný batériou CR123A môžete ľubovoľne umiestniť na nábytok; jeho batéria vydrží približne 2 roky a inštalácia nevyžaduje káble.

Na čo si dávať pozor pri plánovaní integrácie senzorov v rámci projektu?

V počiatočných fázach projektu venujte pozornosť:

❗Vzhľadom na to, že plynový senzor vyžaduje neustále pripojenie na elektrickú energiu, je potrebné v jeho blízkosti urobiť predprípravu pre elektrické pripojenie.

❗Je dôležité rozlišovať medzi senzorom na dym a plynu. Kým plynový senzor potrebuje elektrické napájanie, dymový funguje bezdrôtovo.

Týmto spôsobom bude možné minimalizovať potrebu budúcich stavebných úprav a zabezpečíte, že smart moduly pre vypínače budú hladko zaintegrované do projektu stavby.

Kontaktujte nás pre konzultáciu

Veríme v individualizovaný prístup ku každému projektu, a preto Vám radi Vám poskytneme odbornú konzultáciu a poradíme vám s najlepšími riešeniami pre vaše projektové potreby.

Navštívte náš showroom

Pozývame vás do nášho showroomu, kde predvedieme riešenia pre vašu plánovanú alebo existujúcu stavbu.

Adresa:
Čárskeho 262/10,
040 01, Košice

PON, STR, PIA: 8:00-16:30
UTO, ŠTV: 8:00-18:00
SOB,NED: Zatvorené