20% ZĽAVA NA CELÝ SORTIMENT SMARTHOME

V KOŠÍKU ZADAJTE KÓD: ANTIK20

antik smart technology

Smart ovládanie žalúzií a okien pre stavebné projekty

Ponúkajte ovládanie žalúzií a okien s dotykom inovácie

Jednou z príjemných funkcií inteligentnej domácnosti, na ktorú treba myslieť už v čase projektovej dokumenatácie, je ovládanie systémov záclon, žalúzií a okien. Tieto inteligentné riešenia kombinujú tradičný dizajn s modernou technológiou, čím zvyšujú komfort a efektívnosť obytných a komerčných priestorov.

Jednoduché ovládanie záclon, žalúzií a okien

Inteligentné riešenia pre žalúzie, závesy a otvárače okien predstavujú nový stupeň inovácií, ktoré môžu vylepšiť hodnotu a pôsobivosť vašich developerských prác. S touto smart technológiou môžete za dostupnú cenu získať riešenie, ktoré umožňuje ovládanie žalúzií, záclon a okien jedným kliknutím.

Vďaka automatizácií môžete stlačením jedného tlačidla, či už pri vchode, posteli alebo inom zvolenom mieste, spustiť kaskádu úloh napríklad stiahnutie závesov, zapnutie večerného osvetlenia a spustenie obľúbenej hudby.

- Bezdrôtové, vzdialené ovládanie
- Automatizované prebúdzanie a zaspávanie
- Nastavenie atmosféry podľa scén
napr. "domáce kino", "romantická večera", "spánok detí" a pod.
- Ovládanie hlasom
- Prepojenie s dátami o počasí

Smart funkcie a prepojenie s inými zariadeniami

S prepojenými senzormi môžete automaticky reagovať na zmeny vo vonkajšom prostredí, ako východ slnka (roztiahnutie závesov alebo žalúzií), príchod búrky (zatvorenie okna).

Tiež vo vnútornom prostredí umožňuje synchronizáciu s inými zariadeniami, napríklad s termostatom, osvetlením, bezpečnostnými systémami alebo klimatizačnými jednotkami.

Príklad: Po odchode z domácnosti, systém automaticky zatiahne žalúzie a aktivuje režim "ochrany súkromia".

Správa inteligentných funkcií v aplikácií

Integrácia s ekosystémom inteligentnej domácnosti umožňuje užívateľom spravovať všetky smart zariadenia vrátane inteligentného osvetlenia z jedného rozhrania.

- Integrácia s ďalšími smart zariadeniami
- Personalizované plány, časovač
- Push notifikácie
- Ovládanie zariadenia aj z diaľky

Otváranie okien a CO2

Inteligentné otvárače okien možno implementovať do mnohých otvárateľných okien v závislosti od veľkosti, typu a hmotnosti okna. Tieto zariadenia sú navrhnuté tak, aby pomocou senzorov automaticky reagovali na zmeny v interiéri a exteriéri.

Pri projektovaní objektov je vhodné zvážiť nielen estetické a bezpečnostné aspekty okien, ale aj inovatívne riešenia ako diaľkové ovládanie vetrania v kombinácii s CO2 senzorom. V momente, keď koncentrácia CO2 dosiahne vyššiu úroveň, systém automaticky aktivuje vetranie, zabezpečujúc tak neustále čerstvý prívod vzduchu.

Umiestnenie a inštalácia:

*pri motore sa vyžaduje káblová predpríprava napájania v blízkosti okna. CO2 senzor nevyžaduje predpŕipravu.

Smart záclony a závesy

Systém je navrhnutý na automatizované otváranie a zatváranie záclon či závesov. Vďaka integrácii so smart technológiou môžu používatelia ovládať záclony hlasom, cez smartfón alebo ich môžu integrovať do domácej automatizácie.

Systém je kompatibilný s rôznymi druhmi látok, či už ide o ľahké záclony alebo ťažké závesy. Aj v prípade ťažších závesov, schopných niesť výraznejšiu váhu, môžu používatelia prispôsobiť spôsob, akým sa závesy otvárajú a zatvárajú.

Umiestnenie a inštalácia:

*daný systém si vyžaduje predprípravu napájania v blízkosti okna.

Smart žalúzie

Smart žalúzie sú moderným doplnkom inteligentných domácností, ktoré kombinujú tradičné vlastnosti žalúzií s pokrokovou technológiou na ich ovládanie a automatizáciu.

Väčšina smart žalúzií je vybavená motorom, ktorý umožňuje zdvíhanie a spúšťanie žalúzií bez potreby manuálneho ťahania. Tieto motory sú obvykle ovládané cez bezdrôtové technológie, ako je Wi-Fi alebo Zigbee.

Umiestnenie a inštalácia:

*daný systém si nevyžaduje žiadnu predprípravu napájania.

PRÍKLAD VYUŽITIA PRE KLIENTOV

Scéna: Odchod z domu

Keď človek aktivuje scénu "Odchod z domu", inteligentný domov reaguje tak, že všetky rolety a žalúzie sa automaticky zatiahnu, aby do domu nebolo vidiť. Svietidlá sa vypnú a všetky elektrické zariadenia prechádzajú do režimu úspory energie. Termostat sa nastaví na ekonomický režim tak, aby sa minimalizovala spotreba energie počas neprítomnosti. Alarmový systém je aktivovaný a všetky dvere a okná sú monitorované.

PRÍKLAD VYUŽITIA PRE KLIENTOV

Scéna: Vstávanie a zaspávanie

Naša inteligentná domáca scéna "Vsavanie a zaspavanie" vám zabezpečí lepší spánok a príjemné ráno. Automaticky zatiahne závesy pre tmu v noci a ráno ich rozotvorí pre príjemné prebudenie. Navyše monitoruje úroveň CO2 počas noci a otvorí okno, ak je potrebné.

Na čo si dávať pozor pri plánovaní projektu?

❗Pri inteligentných systémoch na otváranie okien, záclon a závesov je potrebný prístup k elektrickej energii v blízkosti okna. Pri navrhovaní projektu je potrebné zohľadniť, že riešenie by malo byť napojené na elektrickú sieť, v prípade, že by klient v budúcnosti chcel tento systém využívať.

❗Vzhľadom na možnosť ovládania prostredníctvom aplikácie, bezdrôtových spínačov alebo automatizácie nie je nutné zvažovať umiestnenie fyzického ovládacieho spínača, čo prispieva k jednoduchšiemu rozhodovaniu.

Kontaktujte nás pre konzultáciu

Veríme v individualizovaný prístup ku každému projektu, a preto Vám radi Vám poskytneme odbornú konzultáciu a poradíme vám s najlepšími riešeniami pre vaše projektové potreby.

Navštívte náš showroom

Pozývame vás do nášho showroomu, kde predvedieme riešenia pre vašu plánovanú alebo existujúcu stavbu.

Adresa:
Čárskeho 262/10,
040 01, Košice

PON, STR, PIA: 8:00-16:30
UTO, ŠTV: 8:00-18:00
SOB,NED: Zatvorené