20% ZĽAVA NA CELÝ SORTIMENT SMARTHOME

V KOŠÍKU ZADAJTE KÓD: ANTIK20

antik smart technology

Smart riešenie vykurovania a chladenia pre stavebné projekty

Ponúkajte kúrenie a chladenie s dotykom inovácie

Inteligentné systémy podlahového vykurovania a chladenia predstavujú pokročilý prístup k regulácií teploty v interiéri budovy. Tieto systémy podporujú ovládanie prostredníctvom aplikácie, alebo v závislosti od iných zariadení prostredníctvom automatizácie.

Ako funguje inteligentné vykurovanie a chladenie?

V prípade podlahového kúrenia sa na reguláciu teploty podlahy a priestoru nad ňou používa ohrievaná alebo chladená voda cirkulujúca cez zabudované potrubia.

Inteligentné systémy vykurovania a chladenia využívajú moderné senzory a inteligentné termostaty na sledovanie a reguláciu tejto teploty podlahy, pričom je možné ich ovládať na diaľku automatizovane na základe podmienok alebo manuálne prostredníctvom mobilnej aplikácie, nástenného termostatu alebo bytového dashboardu.

Automatizovaná regulácia teploty s využitím senzorov

Ekosystém inteligentnej domácnosti môže integrovať informácie z rôznych senzorov a zariadení na lepšiu automatizáciu vykurovania a chladenia. Napríklad môže zohľadňovať aktuálne počasie, prítomnosť osôb v miestnostiach a otváranie okien pri rozhodovaní o teplotných nastaveniach.

Nastavenie teploty v rôznych miestnostiach aj keď nieste doma

Používatelia môžu ovládať a monitorovať vykurovacie a chladenie systémy na diaľku prostredníctvom aplikácie v smartfóne. Toto umožňuje prispôsobovať teploty v domácnosti aj z ďaleka, čo je užitočné pri návrate z dovolenky alebo prispôsobovaní nastavení podľa ročného obdobia.

Inteligentné systémy podlahového vykurovania a chladenia sú zvyčajne rozdelené do zón. Každú zónu možno ovládať individuálne, čo umožňuje personalizované nastavenie komfortu pre rôzne oblasti domácnosti. Táto možnosť zónovania prispieva aj k úsporám energie.

Ovládanie kúrenia a chladenia aj pomocou aplikácie

Vďaka inteligentnej aplikácii máte pohodlnú kontrolu nad vykurovaním, chladením, vrátane podlahového vykurovania a chladenia, termostatickými hlavicami a ďalšími inteligentnými zariadeniami vo vašej domácnosti.

- Integrácia s ďalšími smart zariadeniami
- Ovládanie teploty aj na diaľku
- Personalizované plány
- Push notifikácie
- Regulácie teploty podľa zón (miestností)

Optimalizácia vykurovania a chladenia pre energetickú efektivitu

Integrácia umožňuje lepšie riadenie spotreby energie. Systém reaguje na aktuálne podmienky a dynamicky upravuje vykurovanie a chladenie tak, aby optimalizoval energetickú efektivitu, čím dosahuje výrazné úspory v nákladoch na energiu.

Spolu s využitím inteligentných senzorov sleduje obsadenosť miestností a okolité teplotné podmienky, čím eliminuje zbytočné plytvanie energiou.

Aplikácia inteligentnej domácnosti následne poskytuje majiteľom dôkladný prehľad o spotrebe energie a nákladoch, umožňujúc im prijímať informované rozhodnutia s cieľom ďalšieho zvýšenia účinnosti energetického systému.

Výhody inteligentných termostatov

Manuálne ovládanie termostatu je vylepšené pripojením k mobilnej aplikácii pomocou bezdrátového komunikačného protokolu Zigbee, čo robí nastavenie požadovanej teploty oveľa jednoduchším a intuitívnejším.

Káblové smart termostaty sú fyzicky prepojené s vykurovacím systémom cez svorkovnice, čo vyžaduje vedenie káblov. Výhodou je stabilita pripojenia.

Bezdrôtové smart termostaty komunikujú so systémom podlahového vykurovania a chladenia prostredníctvom bezdrôtového pripojenia. Výhodou je jednoduchá inštalácia bez nutnosti vedenia káblov.

*obidve verzie termostatov komunikujú so smart aplikáciou pomocou bezdrátového pripojenia

Ponuka svorkovníc

Modely svorkovníc ponúkame pre 8 alebo 16 okruhov, ktoré spolupracujú so štandardými modelmi ventilov určenými na vykurovanie.

Káblové svorkovnice využívajú kábel na prepojenie s termostatom (dvojlinka). Je však dôležité zdôrazniť, že použitie káblových svorkovníc a dvojlinky vyžaduje plánovanie a zváženie už v počiatočnej fáze prípravy projektu.

Bezdrôtové svorkovnice komunikujú s termostatmi za pomoci bezdrátového pripojenia prostredníctvom rádiového protokolu, čím ponúkajú flexibilitu pri umiestnení a zjednodušujú inštaláciu.

Inteligentná radiatorová hlavica

Inteligentný termostatický ventil v podstate funguje podobne ako bežný ventil, reguluje prietok teplej vody do radiátora a riadi tak teplotu v miestnosti. Svoje inteligentné vlastnosti vie najmä využiť s prepojením na ďalšie domáce senzory a plánovače, prostredníctvom ktorých si rodina dokáže naplánovať teplotu v každej miestnosti.

Samozrejmosťou je aj režim úspory energie v čase, kedy nie ste doma a automatické vykurovanie bytu, keď prichádzate z dovolenky.

Prehľad v aplikácií poskytuje aktuálne a historické dáta o spotrebe energie, čo vám umožňuje sledovať svoje vykurovacie návyky a prijímať informované rozhodnutia o šetrení energiou.

*výhodou je jednoduchá integrácia do už existujúcich objektov.

PRÍKLAD VYUŽITIA PRE KLIENTOV

Scéna: Zníženie teploty v nepoužívaných miestnostiach

Vytvorte automatickú scénu "Zníženie teploty v nepoužívaných miestnostiach", ktorá vám pomôže ušetriť na účtoch za energiu. Pomocou nastavenia časového plánu v aplikácií spustí smart termostatická hlavica alebo termostat vykurovanie iba zvolených miestností, ktoré sa používajú v noci (zabezpečí, aby sa zabránilo zbytočnému vykurovaniu v neobývaných priestoroch.)

PRÍKLAD VYUŽITIA PRE KLIENTOV

Scéna: Vypnutie vykurovania pri otvorení okna

Vytvorte automatickú scénu "Ideálna teplota v miestnosti", ktorá zahŕňa smart dverový a okenný senzor a inteligentný termostat v prípade podlahového kúrenia alebo termostatickú hlavicu v prípade kúrenia radiátorom. 

Spúšťač: Vždy, keď sa otvoríte okno alebo dvere balkóna, kúrenie sa automaticky vypne tým optimalizujete spotrebu energie a zabezpečujete vždy príjemné prostredie.

Na čo si dávať pozor pri plánovaní podlahového kúrenia v rámci projektu?

V počiatočných fázach projektu venujte pozornosť:

Optimálne umiestnenie smart termostatu s káblovým pripojením. Dôkladne naplánujte trasy káblov tak, aby boli umiestnené v blízkosti miest, kde budú inteligentné termostaty inštalované.

❗V prípade použitia bezkáblových termostatov starosť s kabelážou odpadá, no je potrebné sledovať životnosť batérie (potreba výmeny batérie raz za 2 roky).

Toto opatrenie pomôže minimalizovať potrebu následného vŕtania do stien alebo vykonávania ďalších stavebných prác, čo by mohlo viesť k zvýšeným nákladom.

Kontaktujte nás pre konzultáciu

Veríme v individualizovaný prístup ku každému projektu, a preto Vám radi Vám poskytneme odbornú konzultáciu a poradíme vám s najlepšími riešeniami pre vaše projektové potreby.

Navštívte náš showroom

Pozývame vás do nášho showroomu, kde predvedieme riešenia pre vašu plánovanú alebo existujúcu stavbu.

Adresa:
Čárskeho 262/10,
040 01, Košice

PON, STR, PIA: 8:00-16:30
UTO, ŠTV: 8:00-18:00
SOB,NED: Zatvorené