20% ZĽAVA NA CELÝ SORTIMENT SMARTHOME

V KOŠÍKU ZADAJTE KÓD: ANTIK20

antik smart technology

Smart riešenie osvetlenia pre stavebné projekty

Ponúkajte osvetlenie s dotykom inovácie

Inteligentné osvetlenie v domácnosti patrí medzi najžiadanejšie funkcie, ktoré si ľudia želajú mať. K možnostiam patria smart žiarovky, inteligentné vypínače, podomietkové ovládače a iné zariadenia, ktoré ovládajú osvetlenie.

Automatizované zapínanie a vypínanie osvetlenia

Inteligentné osvetlenie poskytuje možnosť automatizácie na základe podmienok alebo preddefinovaných časových plánov. Jeho výnimočná schopnosť spočíva v integrácii informácií z rôznych senzorov a zariadení, čo zabezpečuje efektívnejšiu automatizáciu osvetlenia.

Napríklad, táto technológia môže inteligentne reagovať na aktuálnu úroveň denného svetla (multisenzor), detegovať prítomnosť osôb v miestnostiach (pohybový senzor) a v závislosti od konkrétneho času dňa automaticky upravovať nastavenia osvetlenia.

V domácnosti môžete zároveň svietidlá zoskupiť do sekcií (napríklad koridorov) a ovládať ich buď jednotlivo alebo naraz. Napríklad pri odchode z domu môžete jedným stlačením tlačidla vypnúť všetky svetlá.

Optimalizácia nákladov na energiu a osvetlenie

Plytvanie energiou v dôsledku nepotrebného osvetlenia je bežným problémom v mnohých domácnostiach. S využitím automatizácie môžeme efektívne znížiť túto spotrebu a s tým spojené náklady. Kľúčovým nástrojom v tejto automatizácii sú pohybové senzory. Ak v miestnosti nie je žiadna prítomnosť pohybu, svetlo sa vďaka nim automaticky vypne a znovu sa zapne, keď sa niekto vráti.

Prispôsobenie jasu, farby a teploty osvetlenia nálade

Jedným z hlavných výhod inteligentného osvetlenia je jeho schopnosť vytvárať rôzne personalizované scény, ktoré možno prispôsobiť individuálnym preferenciám a náladam klientov.

Inteligentné osvetlenie v praxi poskytuje možnosť prispôsobiť osvetlenie rôznym situáciám, ako je západ slnka, večerné čítanie, spoločná rodinná večera, romantické okamihy či večierky, reguláciou jasu a farieb podľa potrieb.

Správa inteligentných funkcií v aplikácií

Integrácia s ekosystémom inteligentnej domácnosti umožňuje užívateľom spravovať všetky smart zariadenia vrátane inteligentného osvetlenia z jedného rozhrania.

Hlavné funkcie:
- Integrácia s ďalšími smart zariadeniami
- Ovládanie osvetlenia aj z diaľky
- Personalizované plány, časovač, odpočítavanie
- Push notifikácie
- Ovládanie intezity, farby a teploty svetla (pri žiarovkách)

Inteligentné moduly pre nástenné spínače

V súčasnosti mnohé rodiny uprednostňujú bežné výpínače od renomovaných svetových značiek ako sú ABB, Phillips, E2, Schneider a Legrand predovšetkým kvôli ich dlhoročnej záruke, overenej kvalite a dostupnosti náhradných dielov. Avšak, tieto výpínače často neponúkajú funkcie inteligentného riadenia.

Preto ponúkame špeciálny smart modul pre výpínače, ktorý môže byť jednoducho integrovaný s akýmkoľvek vybraným výpínačom. Po jeho inštalácii sa tradičný výpínač stane inteligentným, umožňujúcim vám využívať všetky výhody smart osvetlenia.

Ďalšie výhody:
1. Klient si môže zachovať ľubovoľný dizajn výpínačov, ktoré ladia s interiérom, ako sú napríklad drevené.

2. Klient si môže zvoliť smart osvetlenie len v konkrétnych priestoroch, ako je napríklad garáž, pre automatizované zapínanie.

3. S adekvátnou veľkosťou inštalačnej krabičky je možné systém jednoducho rozšíriť aj v budúcnosti, ak by sa klient tak rozhodol.

4. Konektivita, a pripojenie k mobilnej aplikácií, ktorá umožňuje ovládanie svetiel na diaľku, plánovanie a integráciu s ďalšími smart zariadeniami.

Inteligentné stmievače a nástenné vypínače

Inteligentné svetelné vypínače predstavujú najnovší trend v oblasti domácej automatizácie.

Výhody:
1. Minimalistický a čistý dizajn, bez zbytočných ozdôb alebo výrazných prvkov, ktoré by pôsobili rušivo.

2. Dotykové rozhranie namiesto tradičných tlačidiel, ktoré pridáva elegantný nádych.

3. Jednotlačidlové a dvojtlačidlové prevedenie.

4. Konektivita, a pripojenie k mobilnej aplikácií, ktorá umožňuje ovládanie svetiel na diaľku, plánovanie a integráciu s ďalšími smart zariadeniami.

5. Inštalácia týchto vypínačov často rovnako jednoduchá ako pri klasických vypínačoch.

Ponuka inteligentných žiaroviek

S inteligentnými žiarovkami môžete jednoducho premeniť existujúce lampy na inteligentné. Ponúkame široký výber inteligentných žiaroviek, ktoré sa líšia svojím typom závitu, svetelným tokom a možnoťou farebnosti.

- ATK-SHB02 žiarovka (závit E27)
- ATK-SHB03 žiarovka (závit E27)
- ATK-SHB04 žiarovka (závit E14)
- ATK-SHB05 žiarovka (závit GU10)

*Tieto smart žiarovky využívajú bezdrôtovú WiFi komunikáciu s domácou smart sieťou.

PRÍKLAD VYUŽITIA PRE KLIENTOV

Scéna: Nočné osvetlenie objektu

Vytvorte automatickú scénu "Nočné záhradné osvetlenie", ktorá využíva inteligentný multisenzor (údaj o svietivosti) a spínač na osvetlenie. Keď multisenzor zaznamená pokles jasu signalizujúci noc, aktivuje vonkajšie osvetlenie, ktorá automaticky rozsvieti chodník či cestu.

PRÍKLAD VYUŽITIA PRE KLIENTOV

Scéna: Nočné osvetlenie aktivované pohybom

Vytvorte automatickú scénu "Osvetlenie aktivované pohybom", ktorá v nočných hodinách na základe pohybu zapne zvolené lampy na chodbe prostredníctvom inteligentnej zásuvky. Ak chcete túto nočnú scénu vylepšiť príjemným tlmeným svetlom, zasuňte do lampy inteligentnú žiarovku.

inteligentné osvetlenie

Na čo si dávať pozor pri plánovaní osvetlenia v rámci projektu?

V počiatočných fázach projektu venujte pozornosť:

Optimálna hĺbka inštalačných krabičiek pre vypínače, aby bolo možné do nich neskôr bezproblémovo integrovať smart modul pre vypínače, ak si to klient zvolí.

❗Hrúbka smart modulov pre vypínače je v priemere okolo 1,5 - 2cm.

Týmto spôsobom bude možné minimalizovať potrebu budúcich stavebných úprav a zabezpečíte, že smart moduly pre vypínače budú hladko zaintegrované do projektu stavby.

Kontaktujte nás pre konzultáciu

Veríme v individualizovaný prístup ku každému projektu, a preto Vám radi Vám poskytneme odbornú konzultáciu a poradíme vám s najlepšími riešeniami pre vaše projektové potreby.

Navštívte náš showroom

Pozývame vás do nášho showroomu, kde predvedieme riešenia pre vašu plánovanú alebo existujúcu stavbu.

Adresa:
Čárskeho 262/10,
040 01, Košice

PON, STR, PIA: 8:00-16:30
UTO, ŠTV: 8:00-18:00
SOB,NED: Zatvorené