20% ZĽAVA NA CELÝ SORTIMENT SMARTHOME

V KOŠÍKU ZADAJTE KÓD: ANTIK20

antik smart technology

Smart riešenie zavlažovania pre stavebné projekty

Ponúkajte zelené plochy s dotykom inovácie

Pri projektovaní inteligentnej domácnosti je esenciálne mysleť nielen na interiér, ale aj na vonkajšie prostredie. Integrácia systémov záhradného zavlažovania môže kompletizovať celkový domový ekosystém. Tento prístup nielen optimalizuje komfort, ale aj spojenie s prírodou.

Ako funguje inteligentné osvetlenie?

Moderne závlahy využívajú senzory, ktoré dokážu sledovať rôzne faktory ovplyvňujúce rast rastlín. Vďaka integrácii týchto senzorov s hlavným systémom domácnosti môžeme mať lepší prehľad a možnosť rýchlo reagovať na zmeny.

Často je ťažké pre obyčajného záhradkára odhadnúť správne množstvo vody, a preto technológia, ktorá ponúka presné informácie o množstve vody, je taká cenná. Už nemusíte spoliehať len na svoju intuíciu alebo odhady; môžete sa spoľahnúť na overené údaje a zabezpečiť optimálne podmienky pre vaše rastliny.

Optimalizácia Prostredníctvom Senzorov

Vo svete technológie sa záhradné závlahy smerujú k tomu, aby boli čoraz inteligentnejšie. Existuje mnoho profesionálnych riešení, ktoré majú v sebe zakomponované 'smart' funkcie. Avšak tu nastáva problém. Väčšina z týchto systémov pracuje nezávisle a nemá možnosť integrácie do jednej spoločnej aplikácie.

Ak vlastníte viacero inteligentných zariadení vo vašej domácnosti, je veľmi nepraktické používať pre každý systém inú aplikáciu. To môže viesť k tomu, že informácie o zavlažovaní sú rozptýlené, a je takmer nemožné urobiť rýchle a informované rozhodnutie na základe aktuálnych potrieb záhrady.

Ovládanie osvetlenia aj pomocou aplikácie

Prehľadná aplikácia nám poskytuje informácie o aktuálnom stave záhrady. Vďaka integrovaným senzorom môžeme zistiť, či je pôda dostatočne vlhká (napríklad po daždi), aká je teplota vzduchu alebo či záhrada potrebuje zavlažovanie.

- Integrácia s ďalšími smart zariadeniami
- Ovládanie intezity, farby a teploty svetla
- Personalizované plány, časovač, odpočítavanie
- Push notifikácie
- Ovládanie osvetlenia aj keď nieste doma

Ekonomické výhody

Integráciou zavlažovacieho systému s inými zariadeniami v domácnosti môžeme dosiahnuť úsporu vody a energie. Ak napríklad detekujeme, že je záhrada dostatočne vlhká, zavlažovanie môže byť odložené, čím sa šetrí voda.

Príklad zo života

Predstavte si, že máte malú hriadku o veľkosti dvakrát 2 metra štvorcového, na ktorej pestujete paradajky. Nechcete investovať do rozsiahleho závlahového systému, ale zároveň túžite po efektívnom riešení pre zavlažovanie vašich rastlín.

Moderná technológia ponúka špeciálne záhradné ventily, ktoré sa dajú ovládať na diaľku. Kľúčovou výhodou týchto moderných ventílov je presnosť. Keď pestujete rastliny, ktoré majú špecifické potreby, chcete byť istí, že im poskytnete presne toľko vody, koľko potrebujú – ani viac, ani menej. Nadmerné zavlažovanie môže spôsobiť problémy ako korienkovú hnilobu, zatiaľ čo nedostatok vody môže spomaliť rast a vývoj rastliny.

Smart ovládač na závlahu

Inteligentné zavlažovacie systémy prinášajú revolúciu do starostlivosti o záhrady a verejné priestory. Tieto systémy kombinujú automatizáciu s adaptabilnosťou, čo vede k efektívnemu využívaniu vody, úsporám nákladov a zlepšeniu zdravia rastlín.

Senzory vlhkosti: Tieto senzory merajú vlhkosť pôdy a aktivujú zavlažovanie len vtedy, keď je to potrebné, čo zabraňuje premokreniu alebo vysušeniu pôdy.

Meteorologické údaje: Niektoré inteligentné systémy sú schopné sa synchronizovať s predpoveďou počasia, čím zavlažovanie vypnú pred očakávaným dažďom.

Rôzne zóny zavlažovania: Systémy môžu zavlažovať rôzne časti záhrady rôznym spôsobom, v závislosti od typu rastlín a ich konkrétnych potrieb.

Smart záhradné ventily

Smart záhradné ventily sú ideálne pre sekčné a hlavné rozvody závlahových systémov. To znamená, že môžu byť použité na ovládanie vody v konkrétnych oblastiach alebo na reguláciu celkového toku vody v celej sústave. To umožňuje flexibilitu pri navrhovaní a realizácii závlahových systémov, či už ide o malú záhradu alebo rozsiahly park.

Jedným z hlavných prínosov smart záhradných ventilov je ich schopnosť automatického ovládania. Vďaka integrovanej technológii môžu byť tieto ventily ovládané na diaľku pomocou riadiacich jednotiek.

Na čo si dávať pozor pri plánovaní projektu?

Kontaktujte nás pre konzultáciu

Veríme v individualizovaný prístup ku každému projektu, a preto Vám radi Vám poskytneme odbornú konzultáciu a poradíme vám s najlepšími riešeniami pre vaše projektové potreby.

Navštívte náš showroom

Pozývame vás do nášho showroomu, kde predvedieme riešenia pre vašu plánovanú alebo existujúcu stavbu.

Adresa:
Čárskeho 262/10,
040 01, Košice

PON, STR, PIA: 8:00-16:30
UTO, ŠTV: 8:00-18:00
SOB,NED: Zatvorené